Informacje

Skóra salamandry jak plaster Skóra salamandry jak plaster Hot

Białko wyizolowane ze skóry występującej w Azji krokodylotraszki himalajskiej (Tylototriton verrucosus) z rodziny salamandrowatych wspomaga proces gojenia się ran u myszy - wykazali badacze, których wnioski opublikował "The FASEB Journal".

Brytyjscy naukowcy pracujący na zlecenie grupy Taylor & Francis przeprowadzili badania wskazujące na to, że ludzie wykazują ogólną preferencję dla opalonych twarzy, jednak za bardziej atrakcyjne uznają te, których odcień jest następstwem konsumpcji karotenoidów, a nie spędzania czasu na słońcu czy w solarium.

Karotenoidy to organiczne związki występujące w owocach i warzywach. Spożywane często i w dużych ilościach mogą nadawać skórze żółtopomarańczowe zabarwienie.

"Koloryzacja skóry może nastąpić na skutek dwóch odrębnych procesów: poprzez opalanie (w wyniku melanizacji) oraz poprzez asymilację owoców i warzyw (w wyniku trawienia karotenoidów)" – tłumaczą autorzy badania.

Badacze przygotowali zestawy zdjęć przedstawiające twarze o różnym stopniu i odcieniu zabarwienia. Następnie pokazali fotografie osobom badanym, prosząc o wybranie najatrakcyjniejszych wizerunków. Najpierw zaprezentowali w parach zdjęcia tej samej twarzy o wysokim i niskim stopniu zabarwienia. Oddzielnie te "melaninowe" i oddzielnie "karotenoidowe".

To pozwoliło stwierdzić, że badani generalnie lubią opalone twarze, gdyż 86 proc. spośród nich wybrało wersje o wysokim stopniu zabarwienia karotenoidami, a 78,5 proc. zdecydowało się na wersje o wysokim stopniu zabarwienia melaniną.

Następnie zestawiono ze sobą twarze o wysokim stopniu zabarwienia, lecz różnym odcieniu (melaniny lub karotenoidów).

Tym razem 75,9 proc. uczestników badania uznało, że twarze zabarwione karotenoidami są bardziej atrakcyjne niż te pokazujące tradycyjną opaleniznę powstającą w wyniku produkcji melaniny.

Zwykle za atrakcyjne uważamy osoby, które wyglądają zdrowo. Być może koloryt nadawany przez karotenoidy jest postrzegany właśnie jako oznaka dobrego stanu zdrowia. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zabierać się za jedzenie owoców i warzyw.

źródło: PAP


Czytano: 6909
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum