Informacje

Robot pomocny w przeszczepach Robot pomocny  w przeszczepach Hot


Naukowcy z Instytutu Medycyny Regeneracyjnej w Winston Salem w Pn Karolinie opracowali skuteczną metodę zwiększania powierzchni skóry przeznaczonej do przeszczepów. Używają w tym celu?robota, który rozciąga kawałki skóry - w ten sposób w ciągu tygodnia ich rozmiary wzrastają dwukrotnie.

Obecnie, aby zwiększyć rozmiar skóry pobranej do przeszczepu stosuje się jej nacinanie (uzyskując wtedy coś w rodzaju siatki) lub pod już zaimplantowany kawałek tkanki wszczepia się balonik, który powiększa się stopniowo i rozciąga znajdującą się ponad nim skórę. Skóra przeszczepiona na drodze pierwszej metody nie goi się jednak równomiernie, natomiast procedura z użyciem balonika jest bolesna, czasochłonna (trwa kilka miesięcy) i pozostawia blizny.

Dr Sang Jin Lee z Instytutu Medycyny Regeneracyjnej w Winston Salem przetestował swoją innowacyjną metodę na napletku uzyskanym od mężczyzn poddających się obrzezaniu. Fragment skóry jak zawsze umieszczono w bioreaktorze, w kąpieli z dodatkiem składników odżywczych stymulujących wzrost i podział komórek, lecz tym razem między dwoma ramionami robota przypominającego imadło sterowane przez komputer, które rozciąga skórę.

Badania potwierdziły, że najlepsze efekty daje rozciąganie skóry w godzinnych odstępach, ponieważ w międzyczasie tworzą się nowe komórki. Dzięki temu skórę rozciągano o 20 % dziennie, a po 5 dniach nienaruszony pasek tkanki był 2-krotnie dłuższy od wyjściowego. Co więcej, działania robota nie zmieniły struktury przeszczepu: grubość tkanki i wielkość porów pozostawały identyczne jak na początku.

Od czasu pierwszych eksperymentów urządzenie udoskonalono poprzez dodanie kolejnej pary ramion imadła, tak by skórę można było rozciągać jednocześnie w pionie i poziomie. Eksperymentom poddano także skórę pobraną z ludzkiego brzucha oraz ze świńskiego uda, uzyskując podobne wyniki. Stąd wniosek naukowców, że metoda ta sprawdza się w odniesieniu do różnych rodzajów skóry.

Aktualnie zespół badaczy próbuje określić maksymalną prędkość rozciągania skóry, co jest niezwykle ważne w przypadku szybkiej pomocy ofiarom rozległych poparzeń.

 


Czytano: 5461
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum