Informacje

Pigułka na siwe włosy? Pigułka na siwe włosy? Hot


Wielu z nas wstydzi się pasemek siwych włosów. Już nie tylko kobiety, ale także mężczyźni decydują się na regularne farbowanie kłopotliwych odrostów. Czy farby to jedyny sposób na platynowe kosmki?

Jedna z wiodących firm specjalizujących się w produkcji suplementów wyprodukowała pigułkę, która ma zapobiegać wzrostowi siwych włosów oraz przywracać pierwotny kolor włosom istniejącym.
Jak wiemy za kolor włosów odpowiedzialne są barwniki - o nazwie: melaniny, które stanowią ok. 3% masy włosa. W ludzkich włosach występują dwa rodzaje melanin: eumelanina (o zabarwieniu brązowo - czarnym) oraz feomelanina (o zabarwieniu żółto-pomarańczowo-czerwonym). Wraz z wiekiem aktywność komórek produkujących melaniny niestety spada i na głowie pojawiają się włosy pozbawione koloru, przybierają one barwę keratyn - beżowy lub biały czasem z odcieniem żółtego.
Siwienie rozpoczyna się najczęściej po 40 roku życia, ale w przypadku niektórych chorób lub silnego stresu może pojawić się nawet u osób w wieku 20 lat.
Przedstawiciele marki specjalizującej się w produkcji pigułki na siwe włosy informują, że zawiera ona enzym o nazwie - katalaza, który przeciwdziała produkcji nadtlenku wodoru odpowiedzialnego za siwienie włosów. 

- W procesie starzenie ilość katalazy w organiźmie gwałtownie spada przez co nie można zneutralizować działania nadtlenku wodoru - wyjaśnia Cathy Begann.

Oprócz wspomnianej katalazy w preparacie znajdziemy również witaminę B6, kwas foliowy oraz L-Tyrozynę.
Przeciwnicy cudownej pigułki ostrzegają, że zbyt duże stężenie L-tyrozyny jest niebezpieczne dla osób cierpiących na nadciśnienie lub choroby tarczycy.

Klientów, którzy panicznie boją się siwych włosów warto informować, że nie można całkowicie ustrzec się przed siwieniem. Proces można opóźnić poprzez unikanie słońca oraz spożywanie witaminy B5 i preparatów bogatych w miedź.


Czytano: 9759
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum