21 Feb, 2019
Warsaw
6 ° C
Do góry
  /  Uroda i Nauka   /  Mieszanie flawonoidów z filtrami UV zwiększa ochronę przeciwsłoneczną

Mieszanie flawonoidów z filtrami UV zwiększa ochronę przeciwsłoneczną

106

Wyniki badań opublikowanych w „The International Journal of Pharmaceutics” donoszą, że mieszanie substancji pochodzenia naturalnego z filtrami organicznymi lub fizycznymi zwiększa ochroną przeciwsłoneczną preparatu.

 

Brazylijscy naukowcy z Uniwersytetu w Sao Paulo, przeprowadzili doświadczenia, polegające na mieszaniu rutyny (flawononoid uzyskany z gryki) oraz polifenoli występujących w ekstrakcie z Męczennicy kwistej (Passiflora incarnata L.) i Babki Lancetowatej (Plantago lanceolata) z organicznymi/chemicznymi filtrami (methoxycinnamate i benzophenone-3)oraz filtrami fizycznymi (dwutlenek tytanu).

Wyniki opublikowanych badań donoszą, że mieszanie polifenoli z organicznymi (chemicznymi) i fizycznymi filtrami może wpłynąć na zwiększenie protekcji SPF oraz współczynnika ochrony UVA/UVB.

Zdaniem naukowców, najszersze spektrum działania można osiągnąć poprzez zastosowanie połączenienia ekstraktu z męczennicy z 7 procentowym ethylhexylmethoxycinnamate, 2 procentowum benzophenone-3 oraz 2 procentowym dwutlenkiem tytanu.

Interesujące jest, że wykorzystanie w recepturach samych związków naturalnych, bez filtrów chemicznych lub fizycznych wpływa na wzrost ochrony przez promieniowaniem UVA, ale zmniejsza współczynnik SPF.

Wyślij Komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress