Informacje

Nowy lek na cellulit? Nowy lek na cellulit? Hot


Tygodnie spędzone na siłowni, masaże, zaawansowane zabiegi na cellulit nie przynoszą wymarzonych rezultatów? Być możem niebawem niebieska pigułka na potencję u mężczyzn okaże się jedynym lekiem na zmorę wielu kobiet - "pomarańczową skórkę".

Preparat o nazwie viagra jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Przyjrzyjmy się mechanizmowi działania leku u mężczyzn. W momencie pobudzenia seksualnego mózg wysyła sygnał do komórek nerwowych u rdzenia prącia, sterujących działaniem mięśni gładkich, które normalnie ograniczają dopływ krwi przez tętnice do ciał jamistych prącia.

Komórki nerwowe, po otrzymaniu sygnału z mózgu, zaczynają wytwarzać tlenek azotu. W mięśniu gładkim występuje stałe stężenie związku chemicznego ? trójfosforanu guanozyny (GTP), oraz enzym ? cyklaza guanozynowa. Enzym ten jest uaktywniany przez tlenek azotu produkowany przez komórki nerwowe. Po uaktywnieniu enzym ten przekształca GTP w cGMP (cykliczny monofosforan guanozyny). cGMP uruchamia ciąg przemian doprowadzających do rozluźnienia mięśni gładkich, a co za tym idzie zwiększenia napływu krwi do ciał jamistych członka i jego wzwodu.

Omawiany związek jest jednak w normalnych warunkach stale przekształcane przez inny enzym ? fosfodiesterazę ? w nieaktywny GMP (zwykły monofosforan guanozyny). Stąd utrzymywanie się wzwodu prącia jest warunkowane stałym wytwarzaniem cGMP, a co za tym idzie stałym dostarczeniem tlenku azotu przez komórki nerwowe, które muszą być stymulowane przez mózg.

Sildenafil działa przez hamowanie enzymu fosfodiesterazy i ma podobny kształt geometryczny do cGMP i dobrze mieści się w centrum aktywnym fosfodiesterazy, jednak wiąże się z fosfodiesterazą na dłużej, blokując możliwość katalizowania reakcji przejścia cGMP w zwykłe GMP. W rezultacie nawet mała "produkcja" NO przez komórki nerwowe wystarcza do osiągnięcia odpowiedniego stężenia cGMP i może się ono utrzymywać nawet bez dalszej produkcji tlenku azotu przez te komórki.

U kobiet sildenafil, który u mężczyzn prowadzi do rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, usprawnia mikrocyrkulację i metabolizm tlenowy w miejscach objętych cellulitem.

Być może okaże się, że niebieskie tabletki poprawiają kondycję psychiczną zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.


Czytano: 3390
Ilość publikacji: 1910
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Hydroksyapatyty w kosmetologii
Oko w oko
Godziny, które pozwolą Ci zachować linię!
Oko w oko
Co sprawia, że mężczyźni uznają nas za bardziej atrakcyjne?
Oko w oko
Szkolenia przez internet - warto?
Oko w oko
Sól piękności szkodzi!
Oko w oko
Dlaczego nasza skóra się starzeje?
Oko w oko
Białe zęby pomagają w życiu!
Oko w oko
Piękniej nam z mięchem czy bez?
Oko w oko
Wyprodukujmy sobie nosy i uszy!
Oko w oko
Toksyna botulinowa opuszcza rynek?
Oko w oko
Sprawdź czy dobre masz logo?
Oko w oko
Udoskonalamy salon, kiedy to niekonieczne?
Oko w oko
Przygotowujemy gabinet na wiosnę
Oko w oko
Wielozadaniowe kombajny czy mniejsze urządzenia?
Oko w oko
Właściciel bez dyplomu
Oko w oko
Wrocławscy naukowcy mogli wyłudzić ponad 1,7 mln zł
Oko w oko
Przynano stypendia dla młodych badaczy
Oko w oko
Coraz gorzej na uczelniach
Oko w oko
Szansa dla twórczych kosmetologów - innowacje
Oko w oko
Która uczelnia jest najlepsza na świecie?
  Forum